Kategorie

Producenci

Bestsellery

Kontakt

  • DecoKreacje
    NIP: 8522485549
  • E-mail:sklep@decokreacje.pl
  • Telefon91 422-84-82
  • Godziny działania sklepuPoniedziałek - Piątek 10-18 ,Sobota 10-14

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Idea Patina - Efekt patyny metali

 Już w czasach antycznych, poeci i pisarze zachwycali się szlachetnością koloru patyny, który wraz z upływem czasu powstaje na miedzi i brązie. Istnieją antyczne opisy rzeźb i przedmiotów metalowych, które w celu pozbawienia ich połysku, były poddane procedurze ich patynowania zwanej "ganonis". Od tego czasu patyna cieszy się nieustającym powodzeniem. Średniowiecze i Renesans wynalazły nowe techniki imitowania procesu patynowania. Ma to swoje odbicie w licznych sporach i opracowaniach naukowych, powstałych w romantyzmie, na temat konserwacji sztuki antycznej. Patynowanie stało się sztuką w czasach neoklasycyzmu i tak jest po dziś dzień. Nadawanie metalom i obiektom pokrytym metalami antycznego wyglądu, jest powszechnie stosowane w sztuce dekoratorskiej. Do niedawna, imitowanie starej powierzchni było możliwe tylko poprzez stosowanie odpowiednich farb i technik malarskich.
 
Idea Patyna jest rewolucyjną gamą produktów, tak dla amatorów, jak i profesjonalistów zajmujących się reprodukowaniem, czy może raczej tworzeniem perfekcyjnej imitacji "starej" patyny. Proces patynowania przy użyciu Idea Patyna, jest identyczny z naturalnym procesem utleniania się metali.
Chemiczna reakcja pomiędzy odpowiednimi solami, a ultra czystymi sproszkowanymi metalami (miedzią, mosiądzem i żelazem) daje w rezultacie wspaniały efekt patyny. Cel zostaje, więc osiągnięty nie przez malowanie, a wyłącznie przez transformację metalu. 
Za wyjątkiem bitumu (710), rozpuszczalnego w tzw. białym spirytusie , wszystkie produkty Idea Patyna są rozpuszczalne w wodzie , dzięki temu, w osiągnięciu zaplanowanego efektu pomocny nam będzie najbardziej pospolity w naturze rozpuszczalnik ? woda.
 
Gama zawiera 4 kolory metaliczne tzw. bazy, bitum, 3 sole - powodujące proces utleniania, primer - czyli grunt oraz werniks końcowy.

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl